Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1
Tříkrálová sbírka 2024
2 3 4 5
NOVOROČNÍ KONCERT
6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17
Soukromá firma ROKUP prodává
18 19
OBECNÍ REPREZENTAČNÍ PLES
20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2
Myslivecký ples
Smyslohraní
3 4
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > K aktuální situaci se zimní údržbou v obci

K aktuální situaci se zimní údržbou v obciVážení občané,
zima je tady a v těchto dnech u nás, ale i v jiných místech republiky, napadlo hodně sněhu. Ten nám komplikuje život a komunikace jsou nebezpečné. Chtěla bych reagovat na probíhající diskusi ohledně aktuálního stavu komunikací a nově budovaného chodníku v obci. Se stávající situací nejsme taktéž spokojeni jako vy.
Komunikace III. třídy, naše páteřní silniční komunikace, není ve správě obce. Majitelem je Moravskoslezský kraj. Finanční prostředky obce nelze tedy vynakládat na její údržbu. Ve správě obce jsou pouze místní komunikace, které jsou co možná nejlépe udržovány zaměstnanci OÚ a najatou firmou zabezpečující zimní údržbu. Je nasazena veškerá technika. Zaměstnanci pracují denně už od brzkých ranních hodin již 6. den, proto přivítáme aktivní přístup všech dobrovolníků, kterým záleží na zlepšení sjízdnosti našich komunikací a jsou ochotni nám pomoci. Děkujeme.
Chtěla bych vás aktuálně informovat o tom, že jsme mimo naše telefonické apely na Správu silnic zaslali jejímu řediteli i písemné vyjádření nespokojenosti s naléhavou výzvou ke sjednání nápravy. Samozřejmě vás budeme informovat.
K nově budovanému chodníku vás informuji, že je stále staveništěm, nepřevzanou a nezkolaudovanou stavbou,na kterou obec nesmí použít žádnou techniku. Stavba není dokončena a není převzata obcí. Z tohoto důvodu ji nemůže obec oficiálně využívat, provádět zimní údržbu apod. Jestliže občan uzná, že je chůze po chodníku bezpečnější než po silnici, je to jeho osobní rozhodnutí. Prosíme o trpělivost. Tolik let jsme na chodník čekali a snad to ještě chvíli vydržíme. Možná jsme málo křičeli a protestovali, když se vůbec nestavělo. Všem děkuji za pochopení a vydržme,prosím.

Martina Petrlíková, starostka obce