Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26 27 28 29
Uzávěrka zpravodaje Sedlničan 1/2024 dne 29. února 2024
1
Mojito Party
2 3
4 5 6
Seminář pro občany "Jak na úsporné bydlení"
Studénka prodej drůbeže
7 8
SMYSLOHRANÍ V KLUBÍKU pro děti 1-6 let
Velikonoční tvořivá dílnička s Klubíčkem
9 10
11 12 13
Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie č. 11006093056
14 15 16
Prodejce ovocných dřevin
17
18 19
Velikonoční workshop
20
Seminář k programu NZÚ LIGHT
21 22
Maškarní ples
23 24
25 26 27
Výluka v úseku Příbor - Kopřivnice
Studénka Drůbež
28
Výluky v úseku Studenka - Příbor pro trať 325
29
Výluky v úseku Studenka - Příbor pro trať 325
30
Velikonoční víkend
31
Velikonoční víkend
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > K aktuální situaci se zimní údržbou v obci

K aktuální situaci se zimní údržbou v obci



Vážení občané,
zima je tady a v těchto dnech u nás, ale i v jiných místech republiky, napadlo hodně sněhu. Ten nám komplikuje život a komunikace jsou nebezpečné. Chtěla bych reagovat na probíhající diskusi ohledně aktuálního stavu komunikací a nově budovaného chodníku v obci. Se stávající situací nejsme taktéž spokojeni jako vy.
Komunikace III. třídy, naše páteřní silniční komunikace, není ve správě obce. Majitelem je Moravskoslezský kraj. Finanční prostředky obce nelze tedy vynakládat na její údržbu. Ve správě obce jsou pouze místní komunikace, které jsou co možná nejlépe udržovány zaměstnanci OÚ a najatou firmou zabezpečující zimní údržbu. Je nasazena veškerá technika. Zaměstnanci pracují denně už od brzkých ranních hodin již 6. den, proto přivítáme aktivní přístup všech dobrovolníků, kterým záleží na zlepšení sjízdnosti našich komunikací a jsou ochotni nám pomoci. Děkujeme.
Chtěla bych vás aktuálně informovat o tom, že jsme mimo naše telefonické apely na Správu silnic zaslali jejímu řediteli i písemné vyjádření nespokojenosti s naléhavou výzvou ke sjednání nápravy. Samozřejmě vás budeme informovat.
K nově budovanému chodníku vás informuji, že je stále staveništěm, nepřevzanou a nezkolaudovanou stavbou,na kterou obec nesmí použít žádnou techniku. Stavba není dokončena a není převzata obcí. Z tohoto důvodu ji nemůže obec oficiálně využívat, provádět zimní údržbu apod. Jestliže občan uzná, že je chůze po chodníku bezpečnější než po silnici, je to jeho osobní rozhodnutí. Prosíme o trpělivost. Tolik let jsme na chodník čekali a snad to ještě chvíli vydržíme. Možná jsme málo křičeli a protestovali, když se vůbec nestavělo. Všem děkuji za pochopení a vydržme,prosím.

Martina Petrlíková, starostka obce