Dnes má svátek: Zdislava Zítra: Robin
csendesk

Ve Sněžence nouze o zábavu rozhodně nebyla

O tom, že i v obci se mohou lidé dobře bavit, se mohli přesvědčit všichni, kdo v sobotu došli do Kulturního a informačního centra Sněženka v Sedlnicích.

Velký sál střediska Sněženka patřil hlavně třem týmům a jejich příznivcům. Konala se tam totiž takzvaná Mezispolková soutěž. "Je to vlastně obnovená premiéra po třech letech," uvedl z organizátorů Josef Odstrčil a upřesnil, že vítěz postoupí do meziobecní soutěže s názvem Jdeme na to.

Proti sobě se postavila tři šestičlenná družstva, fotbalisté TJ Sokol Sedlnice, kolektiv Studia Sněženka a tým Nekopnem si kvalitně, což jsou v podstatě fotbalisté amatéři. "Založili jsme to někdy v březnu ve třech lidech. Dnes je nás devatenáct a téměř všichni chodíme pravidelně jednou týdně na tréninky," přiblížil původ družstva jeho člen a zároveň starosta Sedlnic František Jordánek. Při mezispolkové soutěži ale raději pouze povzbuzoval.

Soutěžící se utkali v šesti disciplínách, z nichž po jedné připravilo každé družstvo, jedna byla jako volné téma. K vidění tak byla například moderátorská show, aerobic, slalom v nádobách od Primalexu či s invalidním vozíkem nebo také krasojízda na koloběžce.

Vítězství bylo asi to poslední, co někoho zajímalo, a bylo patrné, že všichni zúčastnění se přišli hlavně pobavit. Pětičlenná porota ale musela někoho vyhlásit vítězem, a tak starosta předal ceny za třetí místo Studiu Sněženka, druzí skončili jeho kolegové z Nekopnem si kvalitně a vítězství brali fotbalisté TJ Sokol Sedlnice. "Ti budou obec reprezentovat v meziobecním finále. Vítězství budou obhajovat Větřkovice," uzavřel Odstrčil s tím, že finále v centru Sněženka se uskuteční 24.listopadu.

  • Přečteno: 9489
Nahoru