Dnes má svátek: Zdislava Zítra: Robin
csendesk

Bojí se Sedlničtí vlastní minulosti?

Napsali o nás v novinách.

Zrcadlo realitě jako by nastavila Strana progresivní recese (SPR) v Sedlnicích. Na jejich humornou připomínku Února 1948 přišel jediný divák.


Bojí se Sedlničtí vlastní minulosti?

Již při vstupu do sálu mohl příchozí nasát atmosféru poúnorové doby bývalého Československa. Velkou část pódia zabíral řečnický pult s obrovitou rudou hvězdou, z obrázků se do sálu díval Klement Gottwald a nechyběly ani burcující nápisy. Jen místo Fučíkova udajného Lidé, bděte!autor transparentu napsal: Lidé, zděte!

Krátce po sedmé hodině večer přičenlivý pán učitel přivedl na pódium pětici pionýrů, kteří přednesli mnoho budovatelských básniček a přidali i pár písniček. Občas něco popletli a učitel si začal z čela otírat studený pot. Vystoupení totiž bedlivě přihlížela dvoučlenná komise, která si dělala pečlivé poznámky, tak, jak to v dřívějších dobách bývalo běžné. Právě ona komise, kterou ztvárnili členové známého kopřivnického folkového dua Hluční sousedé, vystupujícím ukázkově předvedla, jak mají zpívat Internacionálu a jiné písně.

Pionýři se nakonec vzbouřili a dvojici dali pořádně do těla. "Tím bychom ukončili humornou stránku dnešního vystoupení a nyní trochu vážně. Komunisté se v pátek přihlásili ke komunistickému převratu v únoru osmačtyřicátého roku. Podle KSČM byly únorové události výsledkem procesu prohlubování národní a demokratické revoluce. Šlo o zásadní politický zvrat, který se stal východiskem i součástí revolučního procesu vzniku první historické formy socialismu, "ocitoval zprávu Milan Baron, jenž na sebe vzal roli učitele. "Proto význam - Lidé, nezděte ale opravdu bděte, " pronesl Baron a přidal: "Nakonec alespoň můžeme říci, že máme z pr.... kliku, že už to nemusíme zažívat."

To, že na vystoupení přišel jediný divák a ještě né místní, protagonisty scénky příliš nevyvedlo z míry. "Dalo se to čekat. Vždyť i ten jediný divák, který tu byl, na závěr řekl, to bylo hodně odvážné. Když jsem se ho zeptal, jak to myslel, odpověděl mi, že se to těm soudruhům nebude líbit," řekl Baron. "Takže i ten jeden jediný vlastně vlastně dal najevo, že má pořád strach," dodal.

"Mladé to nezajímá, a starým jako by ťal do živého, protože většina z nich v tom byla. Někteří jsou ještě pořád hrdi na to, že jsou komunisty," komentoval situaci v obci další z členů SPR Josef Odstrčil, který pro obec natáčí i místní televizní vysílání. Právě v něm se lidé o akci dozvěděli.

Při posledních komunálních volbách v Sedlnicích získala KSČM sedm mandantů z patnácti, tři mají sociální demokraté.

  • Přečteno: 9867
Nahoru