Dnes má svátek: Mahulena
csendesk

Upozornění pro občany - Změny v KTV Sedlnice

ZMĚNY V KABELOVÉ TELEVIZI SEDLNICE !!!!

OBECNÍ INTEGROVANÝ INFORMAČNÍ SYSTÉM – TKR SEDLNICE

V roce 2002 se spustila vlna dotací a tak byl v roce 2003 záměr vybudování kabelové televize, kterým se obec zabývala již několikrát v minulosti, přepracován – tentokráte však jako závěsné řešení na sloupy SME – ČEZ (100 zesilovačů, 11 km kabelů primárních, 17 km sekundárních a terciárních kabelů pro 440 čísel popisných). V první ani druhé vlně dotací se projekt „nevešel“ do kritérií MMR, teprve až na počtvrté se štěstí usmálo a dotace byly Obci na konci roku 2004 přiřknuty. Tak mohlo dojít v roce 2005 k výstavbě unikátního kabelového systému zavěšeného na sloupy SME - ČEZ, který umožnil šíření televizních a internetových služeb každému občanovi obce Sedlnice, šíření obecního Infokanálu s teletextem, obecního rozhlasu napojeného na varovný systém HZS a IZS s včasným varováním obyvatelstva, instalaci Internetových kiosků do obecní knihovny, obecní restaurace a obecního úřadu. Obec Sedlnice tak komfortem telekomunikačních služeb mohla konkurovat velkým městům Ostrava, Frýdek Místek nebo Nový Jičín.     

Technologické milníky:

 • 2005 = Byl vybudován OIIS TKR Sedlnice, kde TV vysílání obsahovalo 35 analogových televizních programů ve třech nabídkách – start, rozšířená a filmová. Dále pak přenos služeb sítě Internet rychlostmi 256kbps, 512kbps a 1Mbps.  
 • 2007 = byla posílena vstupní konektivita a byla navýšena rychlost Internetu u klientů na 512kbps, 1Mbps a 3Mbps.
 • 2008 = v tomto roce České radiokomunikace dne 31.10.2008 spustily poloprovozní pozemské digitální vysílání ve formátu DVB-T z vysílače Hladnov - Bazaly v Ostravě. Již na vánoce téhož roku měli uživatelé OIIS TKR Sedlnice možnost toto vysílání sledovat na svých plochých DVB-T televizorech. Opět byla navýšena rychlost internetu.
 • 2010 = dne 10.10.2010 bylo definitivně vypnuto pozemské analogové vysílání, a bylo spuštěno plnohodnotné digitální DVB-T vysílání. Na hlavní stanici byly instalovány konvertory pro přenos digitální terestrické televize ve formátu DVB-T MUX1, MUX2 a MUX3. V roce 2012 došlo k rozšíření o MUX4. Analogové vysílání v TKR zůstalo
 • 2012 = v tomto roce bylo spuštěno digitální vysílání ve formátu DVB-C na 12 x MUX = celkem 70 TV programů. Hlavní Stanice OIIS TKR Sedlnice byla napojena optickým kabelem přes Miramo – Albrechtičky do Sitel Praha.
 • 2013 = byl navýšen počet přenášených TV programů na 85, bylo vypnuto analogové TV vysílání rozšířené nabídky.
 • 2014 = byl navýšen počet přenášených TV programů na 100, některé HD programy v QAM256, celkem 14 MUX.
 • 2015 = bylo do Hlavní Stanice instalováno výkonné CMTS a navýšena přenosová rychlost u klientů na 30Mbps.  
 • 2016 = v posledních letech byly každým rokem navyšovány přenosové rychlosti Internetu. Pro navýšení přenosových rychlostí bude letos na hlavní uzel umístěna řídící technologie CMTS DOCSIS 3.0., která umožní přenášet po kabelu k uživatelům 30Mbps, 60Mbps až 120Mbps, což je obvyklý standart u vyspělých kabelových systémů – např. UPC.

25. 4. 2016 = dojde k instalaci nové distribuční technologie, která umožní sestavit digitální televizní nabídku v DVB-C v QAM256, která bude obsahovat všechny standartní služby (EPG, NIT…) včetně zařazení speciálních placených tematických balíčků kódovaných ve Verimatrix. Výsledek = jednoduché komfortní ladění TV a flexibilní provoz.

Díky předchozím modernizačním krokům a instalaci výkonnějších technologií je nyní možné  rozšiřování a zkvalitňování přenosu digitální televize DVB-C a INTERNETU. (Zejména TV ve vysokém rozlišení HD a 4K)

V PRVNÍ ŘADĚ JE MOŽNO ROZDĚLIT TV SLUŽBY NA START NABÍDKU, ROZŠÍŘENOU NABÍDKU a TÉMATICKÉ BALÍČKY, které lze dokoupit k základní nabídce.

 • START nabídka obsahuje omezený počet TV: 17x ANALOG + 17x DVB-T + 42x DIGITÁL DVB–C za 90,-Kč/měs.
 • ROZŠÍŘENÁ nabídka obsahuje START nabídku + 22 x DVB-T + 41 x DIGITÁL DVB–C, což je v součtu celkem = 17x TV ANALOG + 22 x DVB–T + 83 x DVB-C za 210,-Kč/měs.
 • TÉMATICKÉ BALÍČKY: SPORT za 100,-Kč/měs., FILM 1. za 280,-Kč/měs., FILM 2. za 120,-Kč/měs., které jsou zakódované. Pro sledování je potřeba vybavit každý televizor (nebo set top box) dekodérem s dekódovací kartou Verimatrix (jednorázově náklad zákazníka 990,-Kč). Objednat lze na obci, nebo na tel.: 603 255 372 nebo mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.: Balíčky budou spuštěny po zaplacení (platí se dopředu) na účet: 1772185329/0800
 • Nejkratší placené sledovací období jsou třiměsíce.     

Tento organizační krok umožní další rozšiřování služeb ve stávajícím systému OIIS TKR SEDLNICE. Jednotlivým uživatelům bude umožněn příjem START nabídky + TÉMATICKÝCH balíčků nebo ROZŠÍŘENÉ nabídky a TÉMATICKÝCH placených balíčků. Systém lze flexibilně rozšiřovat a doplňovat o nové zajímavé TV programy.

Informace o změnách nabídek budou pravidelně zveřejňovány v obecním infokanálu, na úřední desce a WEBu OÚ. 

Níže je graficky vyobrazeno nové uspořádání a souhrnný frekvenční plán TV programů, který bude spuštěn v pondělí, 25. 4. 2016. V tento den budete muset přeladit všechny vaše televizory připojené k OIIS TKR SEDLNICE!

Informace ke změně ke stažení (PDF):  pdf ZMĚNY V KTV SEDLNICE - DUBEN 2016 (245 KB)
Vysílácí pláán KTV Sedlnice - duben 2016 ke stažení (PDF):  VYSÍLACÍ PLÁN KTV SEDLNICE - DUBEN 2016

 

VYSÍLACÍ PLÁN KTV SEDLNICE DUBEN 2016

 

Vytisknout E-mail